AKWARYSTYKA DLA NOWICJUSZY i NIE TYLKO

AKWARYSTYKA DOMOWA

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

Pamiętaj - Ty też kiedyś zaczynałeś !!!

#1 2016-11-07 00:08:02

AnnaKrok
Użytkownik
Skąd: Dundalk
Dołączył: 2016-10-23
Liczba postów: 3
WWW
Windows 7Chrome 54.0.2840.71

Witam ;)

Po przebojach z hasłem udało się [sred]) jestem [sred])
tak w skrócie o mnie... "starsza pani" z nastoletnia córką. Obie mamy akwaria. Moją setke startowalam niedawno bo to w sumie nowy nabytek. Córka ma dwa małe z czego jedno sluzy nam za szpital i baniaczek do rozrostu roslin do kolejnego akwa które niedlugo bedziemy stawiac... rozmiar bedzie inny... wiekszy niz to co mam więc powoli sie przygotowujemy. Co jeszcze... od ponad 12 lat mieszkam w Irlandii... Mam nadzieje że założenia jakie świeciły przy zakładaniu forum będą zywe do końca [sred]) Ludzi przybędzie z czasem i bedzie wesoło, przyjażnie i merytorycznie bez hejtu i negatywnej energii bo to drazni strasznie.... [sred])
Pozdrawiam z wysp
Anka

Offline

#2 2016-11-07 02:47:11

T5
Administrator
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2016-10-18
Liczba postów: 36
WWW
Windows 8.1Chrome 54.0.2840.71

Offline

#3 2016-12-13 01:59:41

alwi
Użytkownik
Dołączył: 2016-12-13
Liczba postów: 11
WindowsFirefox 50.0

Odp: Witam ;)

Witam,

Założyłem ostatnio moje pierwsze w życiu akwarium. Uczę się totalnie od zera. Wybrałem zbiorniczek 54L i wystartowałem z nim 23.XI.2016.

start2.jpg

Jako że wykorzystałem na starcie uzdatniacze - bakterie nitryfikacyjne - już po 1 tygodniu wprowadziłem pierwszych mieszkańców:
6 otosków
6 krewetek red-cherry

Po dwóch tygodniach od startu dołożyłem do tego 8 neonek diamentowych i 5 kirysków panda. Niestety dzień po ich wprowadzeniu 2 kiryski padły. Do tego także 1 otosek.

Po dwóch i pół tygodnia od startu do kompletu dodałem 2 pielęgniczki ramireza i dokupiłem 2 nowe kiryski...

Jutro mijają 3 tygodnie od startu.  Obecna obsada, to:
5 otosków przyujściowych
6 krewetek red-cherry
5 kirysków panda
2 pielęgniczki ramireza

Na razie (prawie) wszystkie powyższe stworzonka wyglądają na zdrowe i szczęśliwe.  Z pielęgniczkami mam problem bo nie wiem czy to 2 samice czy parka...  No i neonki się trochę chowają po krzakach i wzajemnie przeganiają i chyba lekko kąsają... Nie czaję tych rybek, ani o co im chodzi...

Niestety w wodzie pływa też sporo białych paprochów (których jakby filtr nie wyłapuje albo tak szybko się odnawiają) i zbiera się powoli zielony nalot na szybie, więc wybiorę się jutro po 2 ślimaczki military helmet i na razie na tym koniec... Potem czekam tylko i oglądam co się stanie (+ cotygodniowe podmianki 20%), bo chyba jeszcze nie ma w mojej wodzie równowagi biologicznej...

3tyg.jpg

Chociaż chciałbym jeszcze bimbrownie CO2 i filtr piaskowy potestować... Zobaczymy jak będzie z czasem w najbliższych dniach.

Pozdrawiam!

Ostatnio edytowany przez alwi (2016-12-13 02:00:07)

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
parkowa8pruszkow - bboys - motocykleblog - legendy-miejskie - worldrpg