AKWARYSTYKA DLA NOWICJUSZY i NIE TYLKO

AKWARYSTYKA DOMOWA

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

Pamiętaj - Ty też kiedyś zaczynałeś !!!

#1 2016-11-07 00:44:31

AnnaKrok
Użytkownik
Skąd: Dundalk
Dołączył: 2016-10-23
Liczba postów: 3
WWW
Windows 7Chrome 54.0.2840.71

Nowy zbiornik

mam pytanko... planujemy kolejny zbiornik w zaleznosci jak sie losy potoczą i gdzie bedzie miał stac to jakies 250-300l... te akwaria które mam to low techy na bazie ziemi ogrodowej i bardzo sobie je chwale. Do tego nowego namawiaja mnie na substraty... z tym że ja nie chce sie bawic w nawozenie micro macro itp. Za duzo obowiazków i nie na moją glowę przynajmniej jeszcze nie w tej chwili. Jaki substrat polecalibyscie który obędzie sie bez nawozenia na dłuzsza mete? wogóle sa takie? wiem... moge brzmiec jak totalny neptek ale nie mialam z nimi wogóle do czynienia jeszcze i nie chce sie wpakowac w problematyczne podłoze z którym bede pózniej walczyc.
i drugie pytanie - jesli taki substrat istnieje to ile kilo na tak duzy zbiornik byłoby potrzebne?

dzieki wielkie za wszelkie podpowiedzi - zaznaczam ze to dopiero plany, badanie mozliwosci i ewentulane doszkalanie.

Pozdrowionka

Offline

#2 2016-11-07 03:36:42

T5
Administrator
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2016-10-18
Liczba postów: 36
WWW
Windows 8.1Chrome 54.0.2840.71

Odp: Nowy zbiornik

Osobiście nie mam doświadczenia , jak i z ziemią czy z substratem , choć obecny zbiornik zostanie postawiony na substracie mój substrat , będąc w sklepie akwarystycznym zapytałem się o żywotność substratów i odpowiedz była do siedmiu miesięcy przy dobrym substracie , po tym okresie zostaje nam pchanie kulek gliniano torfowych , lub restart zbiornika

Jeśli masz już doświadczenie z ziemią i chcesz mieć długo zbiornik bez restartu to zostań przy ziemi , ziemia tania , a substrat minimum 50 zł
Co do ilości na zbiornik 200/300 l  jak producent pisze to będzie jakieś nie całe 2 opakowania

w tym temacie więcej nie odpowiem bo się nie znam na tym zbytnio , co wiedziałem to napisałem

pozdrawiam

Offline

#3 2016-11-08 01:45:42

AnnaKrok
Użytkownik
Skąd: Dundalk
Dołączył: 2016-10-23
Liczba postów: 3
WWW
Windows 7Chrome 54.0.2840.71

Odp: Nowy zbiornik

Dzieki [sred]) na fb jest grupa Akwarystyka dla wszystkich pewnie tez tam jestes a jak nie to zapraszam. cześć z youtuberów tez tam jest... i własnie strasznie tam zachwalaja substrat... praktycznie wszyscy... ale własnie  staraja sie nawozic... (mówie starają bo z róznym powodzeniem) przynajmniej potasem... ja osobiście nie mam problemu z bimbrownią...  już sie ze mnie smieją że stawiam bimber nie dla rybek ale zeby w nocy podpijac z rybkami hehe na trzech akwariach stoja trzy butelki [sred]) ale juz w zaawansowaną chemie i takie nawozenie hi tech nie bardzo bym chciała wchodzic... ciagle widze jakie maja problemy z glonami, z utrzymaniem balansu z przedawkowaniami tego ustrojstwa.. zwłaszcza poczatkujący... jak nie patrzec testy sa dosc drogie a i jest to czasochłonne... moze na emeryturze sie w to pobawie [sred]) jeszcze kulki GT czy pałeczki nawozowe dorzucic po kilku miesiacach to nie problem... tak moze byc [sred]) to mi sie podoba [sred]) ziemniak nie przysporzył mi jeszcze zadnych kłopotów no poza glonami na starcie ale to tez tylko praktycznie tydzien i z bani... rosliny poza czerwonymi rosna tak ze raz w tygodniu musze ciac ... czerwone troche wolniej ale juz je widac i tez bedzie dobrze... Ten substracik JBLa faktycznie wyglada dobrze... rozejrze sie za takim u siebie... narazie udało mi sie tylko namierzyc w jednym sklepie cos takiego... http://www.equipetstores.com/tetra-plan … e-5kg.html w innych tylko zwirki i piaski... ale moze sie na Dublin wybiore i moze tam bede miała wiecej szczescia... zbieram dane, zbieram materiały, rozmnażam rosliny i .... pewnie kilka filmików z tego zbiornika tez zrobie [sred]) ale wszystko w swoim czasie...

Pozdrowionka!!

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
society-of-drifters - bartoszwieczorek - lspdstanmiami - mwdiscus - lekkimotylek