AKWARYSTYKA DLA NOWICJUSZY i NIE TYLKO

AKWARYSTYKA DOMOWA

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

Pamiętaj - Ty też kiedyś zaczynałeś !!!

#1 2016-12-25 18:30:39

T5
Administrator
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2016-10-18
Liczba postów: 36
WWW
Windows 8.1Chrome 55.0.2883.87

I w końcu ja wystartowałem z moją 112 stką

Nocne prace w dniu wigilii przyniosły bardzo przyjemne dla oka wyniki [dblpt])

https://www.youtube.com/watch?v=Odh3Q1w9sxE

Offline

#2 2017-01-06 13:59:51

alwi
Użytkownik
Dołączył: 2016-12-13
Liczba postów: 11
WindowsFirefox 50.0

Odp: I w końcu ja wystartowałem z moją 112 stką

Jak tam atak glonów z filmiku - dzień 7?

Ja mam dobre efekty z klarowaniem wody solą akwarystyczną i/lub nadmanganianem potasu.

OPCJA 1:
Dałbym 2-3 łyżeczki soli / 112L i skimmer powinien pozbierać to w jakieś 2h (po soli ubite pierwotniaki polecą do góry), a rozwój bakterii może odrobinę spowolni, ale sobie poradzą. Przynajmniej roślinki by światło miały... Potem można podtrzymywać to stężenie przy podmianach - proporcjonalna porcja do nowej wody, ale wtedy trzeba dużej aklimatyzować rybki "kropelkowo" - przed wpuszczeniem.

OPCJA 2:
Nadmanganian potasu 2x tabletka 100mg z apteki na 112L i po tym na 100% po 48h jest woda kryształ. Czytałem i oglądałem o tym filmiki i niektórzy stosują takie rozwiązanie regularnie ~1 raz / m-c profilaktycznie lub (częściej) doraźnie w razie bakteryjnego mętnienia wody lub zachrowań rybek. Nawet pani w aptece, jak kupowałem pytała się jaką dawkę chcę i dla kogo to ma być. Jak powiedziałem, że to dla rybek, to ona na to: "Aha, rozumiem. Mój tata też stosuje w akwarium z dobrym skutkiem, tylko polecam rozdrobnić przed wrzuceniem, żeby się szybciej rozpuściło." [sred]) Ale dopóki nie ma jeszcze ryb to nie ma chyba większego znaczenia...

Pozdrawiam i czekam na kolejne filmiki na YT z rozwojem sytuacji.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
bedziemyfit - lekkimotylek - ssb - bartoszwieczorek - barawarriors